Banketi
Konditoreja
Maiznīca

Jautājumi un ieteikumi mums!

E-pasts:

Jautājums:

E-pasts tiek izmantots tikai un vienīgi sarakstei ar Jums.
Jūsu personīgā informācija ir pilnīgā drošībā.

Kā radās Fēliksa maiznīca

Fēliksa Maiznīcas pirmsākumi meklējami Latvijas pirmā neatkarības posma laikā, kad Latvijas „maizes klētī” Zemgalē plaši pazīstama bija neliela maizes ceptuve, kurā saimniekoja maiznieks Fēlikss ar sev uzticamiem palīgiem. Maizes klaipi tika cepti pēc senām receptēm apaļās maizes krāsnīs un bija iecienīti to neatkārtojamās garšas un kvalitātes dēļ. Lai arī kurā mājā nonāca Fēliksa maiznīcā ceptais maizes kukulītis, katrs, kurš bija nobaudījis kaut gabaliņu izcilās maizes, atzina to par labu esam. Daudzi centās izzināt meldera īpašo maizes recepti, tomēr Fēlikss to nekad neizpauda.

Fēlikss 1

Kad kara gados maiznīcas darbība tika pārtraukta, Fēlikss pierakstīja savus maizes cepšanas paņēmienus, lai vēlāk maiznīcas darbu varētu atjaunot viņš pats vai kāds no viņa diviem dēliem. Lai arī šiem plāniem tolaik nebija lemts piepildīties, Fēliksa bērnu bērni uzgāja maizes receptes, un 1995. gadā tika jaundibināta Fēliksa maiznīca, kurā tiek cepta neatkārtojama un iecienīta maize. Arī šodien Fēliksa maiznīca saglabā senās tradīcijas, patiesībā īpašās maizes receptes noslēpuma pamatā ir maiznieka Fēliksa vienmēr teiktais: 

„Cepiet katru maizes klaipu tādu, kādu ar prieku ēstu paši un dotu saviem bērniem!”

Fēliksa moto ir radījis galveno maiznīcas vērtību - arī šodien maizi cepam meistarīgi, kvalitatīvi un ar cieņu pret katru pircēju – tieši tā, kā ceptu sev un savējiem.

Fēlikss 2